Przemysław Marczyński Przemysław Marczyński

Redaktor naczelny Mój Mac Magazyn (ISSN 2392-3156) - www.mojmac.pl. Współautor rozmów o Apple w MacGadce.
Twitter: @pemmax
Facebook: /marczynski
LinkedIn: /p.marczynski
e-Mail: marczynski[MAŁPA]mojmac.pl
informacje prasowe: pr[MAŁPA]mojmac.pl

News Blog

W Berlinie, w dniach 22-23 kwietnia odbędzie się konferencja Apps World Germany. Spotkanie jest skierowane dla wszystkich osób, które zajmują się programowaniem lub interesują się zagadnieniami nowych technologii. Na spotkaniu poruszane będą tematy zarówno tworzenia aplikacji jak również gier, rozwiązań biznesowych czy budowania witryn internetowych. Obok prezentujących swoje produkty wystawców będą odbywać się warsztaty oraz konferencję.

Ciekawe wyniki o stabilności aplikacji mobilnych pojawiły się w raporcie firmy Crittercism. Jedna z wiodących firm monitorująca wydajność aplikacji na iOS, Androida i Windows Phone obala mit o wyższości platformy iOS nad aplikacjami działającymi pod kontrolą Androida. Okazuje się, że z danych jakie wpłynęły do firmy Android Lollipop o 0,2 punkty procentowe ma mniejszy odsetek błędów niż iOS 8.

Po ostatnich wynikach finansowych Apple za pierwszy kwartał 2015 roku dużo mówiło się o tym, że to rynek chiński był przyczyną tak spektakularnego sukcesu. Wzrost na poziomie 157% przychodu z tego regionu niewątpliwie wpływa na wyniki Apple. Warto jednak odnotować, że na pozostałych kontynentach iPhone również sprzedaje się doskonale.

Zarówno w Mac App Store jak i App Store można znaleźć sekcję z przecenionymi aplikacjami - „Get Productive”. Wśród aplikacji dominują tytuły, których zadaniem jest przyspieszenie pracy i pomoc w zorganizowaniu czasu. Wśród programów znaleźć można prawdziwe “perełki”, a rabaty sięgają nawet 70% ceny.

W Uaktualnieniach urządzeń z systemem iOS można znaleźć najnowszą wersję systemu oznaczoną numerem 8.1.3. Z aktualizacji zadowoleni będą szczególnie użytkownicy, którzy posiadają telefony i tablety z małą ilością pamięci.

Serwis Flickr opublikował zestawienie najpopularniejszych aparatów z jakich korzystali jego użytkownicy w 2014 roku. iPhone od kilku lat utrzymuje pierwszą pozycję w tym zestawieniu. Zaczynając od modelu 3GS w 2009 roku, poprzez 4S w 2011 roku. Dziś również telefon od Apple wieńczy triumf nokautując praktycznie konkurencję.

Na targach CES 2015 można było spotkać wiele produktów współpracujących z ekosystemem Apple. Szczególną uwagę przyciągały te, które działają pod kontrolą wizji inteligentnego domu jaką stara się wdrożyć Tim Cook - urządzenia kompatybilne z HomeKit.

Najprawdopodobniej to firma Samsung wygrała przetarg na produkcję procesora do najnowszego produktu firmy Apple - Apple Watch. Zlecenie ma wymagać od firmy wykonania od 3 do 4 tysięcy "wafli" miesięcznie z których produkowane są układy scalone. Procesor koreańskiego giganta wykonany w technologii 28nm ma być częścią układu scalonego Apple S1 integrującego pamięć RAM oraz NAND flash.

Obok tragedii magazynu satyrycznego Charlie Hebdo trudno przejść obojętnie. Francuski oddział Apple również wyraża swój żal po śmierci 12. osób zamordowanych w Paryżu. Z tego powodu główna strona www.apple.fr została zmieniona. Na dole witryny dodano czarny banner z napisem „Je Suis Charlie” („Jestem Charlie”). To hasło od czasu zamachu towarzyszy wszystkim, którzy wyrażają swój sprzeciw dla bezsensownej śmierci dziennikarzy.

Pakiet biurowy firmy Apple - iWork - otrzymał poprawki błędów. Zmiany dotyczą zarówno programów dla systemu OS X jak również wersji na urządzenia mobilne z iOS. Wszystkie programy mają ten sam opis zmian. Aktualizacja poprawia stabilność i naprawia błędy programów.

Apple kolejny raz przełamuje rekord sprzedaży w App Store. Najważniejsze przesłanie jaka płynie z Cupertino skierowane jest do programistów, którym wypłacono ze sprzedaży w iTunes bagatela 25 miliardów dolarów. Warto odnotować, że zarobki developerów to 50% skok w porównaniu do poprzedniego roku. Do kieszeni programistów w 2014 trafiło 10 miliardów dolarów. Godne uwagi jest, że wspomniana kwota dotyczy sprzedaży aplikacji. Informacja ta jest zachętą dla wszystkich, którzy tworzą na platformy mobile i ma przyciągnąć ich do pisania programów pod iOS.